مطالعات امکانسنجی (Feasibility Study)

 

 

هر ایده کسب و کاری، در ابتدا باید از زوایای مختلفی نظیر وضعیت بازار، مسائل فنی و شاخص‌های اقتصادی مورد ارزیابی قرار بگیرد که به مجموعه این تحلیل‌ها، مطالعات امکانسنجی گفته می‌شود. نتیجه این مطالعات مشخص می‌نماید که پروژه مورد نظر، آیا بازار محصول مناسبی دارد؛ آیا محصول مورد نظر به لحاظ فنی قابل تولید هست و نهایتا اینکه تولید آن به چه میزان منابع مالی نیاز داشته و چه سودآوری برای سرمایه‌گذار، به ارمغان خواهد آورد. ارزیابی تمامی موارد فوق نهایتا نشان خواهد داد که این پروژه چه میزان سودآوری خواهد داشت و آیا این میزان سودآوری، برای سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی دارد و یا خیر.

 

مطالعات امکانسنجی علاوه بر ارایه شاخص‌های اقتصادی هر پروژه، به شناسایی جوانب آن نیز کمک شایانی می‌کند که در نتیجه آن، سرمایه‌گذار می‌تواند نسبت به تعدیل و بهینه‌سازی فرایند سرمایه‌گذاری و در نتیجه بهبود وضعیت پروژه اقدام نماید. تعیین و بهبود سبد محصول، انتخاب تکنولوژی مناسب و همچنین فرایند تامین مالی و مباحثی از این دست، از نتایج ملموس مطالعات امکانسنجی است که به سرمایه‌گذار نشان می‌دهد چگونه ایده کسب و کاری که در نظر دارد، می‌تواند توجیه پذیر باشد.

شرکت فلزات و مواد در طول سابقه فعالیت خود، طرح‌های امکانسنجی متعددی را برای مشتریان خود تهیه کرده است که برخی از آنها، به اجرایی شدن و ساخت پروژه نیز منجر شده و مابقی به دلیل نبود بازار مناسب و یا شاخص‌های اقتصادی ضعیف، فاقد جذابیت تشخیص داده شده‌اند.

 
 

صنايع مخاطب

خدمات شرکت فلزات و مواد تمامی حوزه های کاری مرتبط با صنایع معدنی و فلزی، مواد اولیه و کمکی و صنایع وابسته را شامل می شود.

ماهنامه اخبار فلزات

ماهنامه اخبار فلزات به منظور پوشش اخبار و تحولات بازار فلزات منتشر می شود.

آدرس: تهران، خیایان شریعتی، بالاتر از تقاطع سمیه، پلاک 114، واحد 11

تلفن: 5-77653844 21 98+

فکس: 77653707 21 98+

پست الکترونیک: info@amc-co.ir

2017 © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فلزات و مواد است