طرح کسب و کار (Business Plan)

 

 

بر خلاف تصور بسیاری که طرح کسب و کار را پیش‌‌زمینه مطالعات امکانسنجی می‌دانند، طرح کسب و کار، مدل توسعه‌یافته مطالعات امکانسنجی اجرای یک پروژه است. به بیانی دیگر، پس از آنکه مطالعات امکانسنجی مشخص می‌کند که یک ایده سرمایه‌گذاری، توجیه‌پذیری لازم را دارد، طرح کسب و کاری برای آن ایده تهیه می‌شود که علاوه بر معرفی طرح، به استراتژی‌ها و برنامه‌هایی اشاره دارد که به شروع و توسعه آن ایده می‌پردازد.

یک طرح کسب و کار، به سرمایه‌گذار کمک می‌کند تا به وسیله آن به تامین ملزومات طرح مورد نظر بپردازد و در حقیقت فرایند اجرایی شدن و رشد یک پروژه را برای ذی نفعان آن تشریح می‌نماید. فرایند اجرایی شدن پروژه، استراتژی‌های بازاریابی برای محصولات، تیم مدیریتی و ذی نفعان و همین‌طور تشریح جزئی‌تر برآوردهای مالی و ارزیابی ریسک‌ها، از بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار هستند.

شرکت فلزات و مواد به سرمایه‌گذاران و کارافرینان کمک می‌کند تا با در اختیار داشتن یک طرح کسب و کار جامع، ایده خود را به واضح‌ترین شکل ممکن تشریح کرده و بتوانند به کمک آن شرکای کاری، مشتریان و تامین‌کنندگان مورد نظر خود را متقاعد سازند. علاوه بر این، یک طرح کسب و کار موفق، کمک قابل توجهی به متقاعد کردن سیستم بانکی و یا  بازار سرمایه برای تامین مالی طرح می‌کند.

 
 

صنايع مخاطب

خدمات شرکت فلزات و مواد تمامی حوزه های کاری مرتبط با صنایع معدنی و فلزی، مواد اولیه و کمکی و صنایع وابسته را شامل می شود.

ماهنامه اخبار فلزات

ماهنامه اخبار فلزات به منظور پوشش اخبار و تحولات بازار فلزات منتشر می شود.

آدرس: تهران، خیایان شریعتی، بالاتر از تقاطع سمیه، پلاک 114، واحد 11

تلفن: 5-77653844 21 98+

فکس: 77653707 21 98+

پست الکترونیک: info@amc-co.ir

2017 © کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت فلزات و مواد است